Vandaag de feestelijke kick-off van Vocal Vibes in de Coehoornkazerne in Arnhem. De militairen zitten niet meer in Klarendal, maar het complex is mooi gerenoveerd en is vol kunst en cultuur. Zie de beschrijving in De Gulden Feniks http://www.nrpguldenfeniks.nl/hall-of-fame/jaargangen/2013/transformatie/menno-van-coehoorn-kazerne-1/
En in die fijne ruimte ging de Stichting Vocal Vibes van Elke Jansen vandaag van start. http://www.elkejansen.nl/vocal-vibes/
Een voorbeeld van cultureel ondernemerschap.
Elke is al jaren actief in de Arnhemse muziekwereld. Drie koren, jaarlijks de nazit van de Volkorenavond in de Koepelkerk, allerlei optredens en workshops.. Maar het was niet genoeg
Het afgelopen jaar groeide haar plan: Heel Arnhem aan het zingen krijgen, en vooral jongere mensen dan nu gemiddeld actief zijn in het korencircuit. “Wat een geweldig materiaal …” zegt ze over jonge mensen die goede stemmen hebben en die het nog ver zouden kunnen brengen. Samen zingen, maar ook plezier hebben in soleren, en daarbij ondersteuning krijgen.
De vorm werd een stichting, de Stichting Vocal Vibes, met een bestuur (dat vandaag samen de première van het Vocal Vibes- lied bracht) en de mogelijkheid om donaties te ontvangen als buffertje. En na de zomer: workshops, een Vocal group, en het maandelijks zangcafé natuurlijk.
Daarvan kregen we vandaag een voorproefje. Meer en minder ervaren solisten kregen de microfoon,
Shaffy-liefhebber Maas met Laat me – onverstoorbaar door rondlopende fotografen, met begeleiding door Elke
Gerard Schoren met een Sefardisch lied – als de zee van melk was…
Maar wat is het ook heerlijk om met beamer ondersteuning samen laagdrempelig te zingen! Heel toepasselijk… en in dit kleine café dus vanaf september elke tweede zondag!
Dat is nou ondernemen: een goed idee, veel enthousiasme, een verdienmodel erbij bedenken – en aan de slag!
Gefeliciteerd met dit goede plan “Arnhem zingt”. Vooral het zangcafé, locatie is bekend, maar hoe laat begint het.
Maureen, krijg je er zin in?
Zie de site van Elke Jansen. http://www.elkejansen.nl/vocal-vibes/
Ik plak het antwoord op je vraag, en de belangrijkste boodschap, hier maar even:
Op zondag 14 september lanceert Vocal Vibes het Vocal Vibes Café. Iedere tweede zondag van de maand om 12u gaan we los, in het prachtige Cultuurcafé van de Menno van Coehoornkazerne in Arnhem. De ingrediënten? Een kop of glas met iets erin, een piano en een beamer. En zingen maar.
Goede morgen mevrouw Lonneke Alsema (t.a.v. Maureen Ham),
Uw schrijven van 08-06-2914 betreft “Get the vocal vibes in Arnhem” las ik op internet na Googlen, Dit is niet direkt een reactie daarop, wel zou ik graag via u in contact willen komen met Maureen Ham, alleen als zij de Maureen Ham uit Arnhem is die ik bedoel.
Hopelijk ben ik uitreindelijk na vele pogingen geslaagd in contact te komen met een familielid Ham.
Ik ben naarstig op zoek naar een familielid dat me kan helpen bij het thuisbrengen van oude foto’s uit de familie. Verkregen uit nalatenschap en als herinnering.
Ik ben een zoon van een familielid Ham. Naldi en Maureens vader Ruud zijn neven van mijn vader Erik Pieroelie-Ham uit Geleen zuid Limburg.
Hiermee hoop ik in contact te kunnen komen met Maureen, haar vader en/of andere familieleden van Ham.
Met belangstelling wacht ik uw antwoord af.
Vriendelijke groet, Jeffrey Pieroelie.